Survivor 5: Το Twitter δίκασε την Ναυσικά και την Βρισηίδα - Κλάμα με τα σχόλια των χρηστών
«Αφού η Μυρλα κάνει την δικηγόρο της Ναυσικάς σίγουρα δίκιο έχει η Βρισηίδα»
![Survivor 5: Το Twitter δίκασε την Ναυσικά και την Βρισηίδα - Κλάμα με τα σχόλια των χρηστών](https://www.youweekly.gr/style/images/nopic_large.webp)
Οι εξελίξεις δεν έχουν τέλος στο αποψινό επεισόδιο του Survivor 5 καθώς πριν από λίγα λεπτά είδαμε να ξεσπά φανερά η Βρισηίδα Ανδριώτου με την Ναυσικά Παναγιωτακοπούλου καθώς παραλίγο να "πιαστούν" στα χέρια. Ο λόγος ήταν γιατί η Βρισηίδα μόλις τελείωσε τον αγώνα της, η Ναυσικά Παναγιωτακοπούλου δεν δίστασε να της πει ότι δεν μπορεί κάθε φορά που χάνει να της φταίει ο πάγκος.
Έτσι, οι χρήστες μέσα από το Twitter δεν δίστασαν να πάρουν θέση μέσα από τα πληκτρολόγια προκειμένου να σχολιάσουν το συγκεκριμένο γεγονός το οποίο αδιαμφισβήτητα είχε πολύ "ζουμί". Αρκετοί ήταν εκείνοι οι οποίοι δίκασαν και τις δυο ενώ άλλοι έμειναν ουδέτεροι.
Τα επικά σχόλια στο Twitter για Βρισηίδα και Ναυσικά στο Survivor 5
Πώς γίνεται κάθε φορά που μια κοπέλα από την κόκκινη ομαδα έχει πρόβλημα λέει τον πόνο της στην Σοφιανα!!!!!!!! #survivorGR
— Artzi FrouFrou (@ArtziFroufrou) February 13, 2022
Πως θα κυκλοφορώ από δω και πέρα κάθε φορά που παίζει η Μυριελλα#survivorGR pic.twitter.com/KCxgzWG2Kb
— κρίμα 🍉 (@krimassen) February 13, 2022
Ποσταρετε αυτήν την φώτο για να πετάξετε λάσπη 🏹😂😂😂😂 έχω κλάψει ούτε θα μπω στην διαδικασία να σας πω κάτι Ξεφτιλιστειτε μόνο σας #survivorGR pic.twitter.com/qj8sErJcRA
— Ᏽ𝔼ỖRᏵ𝔼 🦁ꁝ🇬🇷 (@Geo_Giannako7) February 13, 2022
Η ΒΡΙΣΗΙΔΑ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΤΡΩΓΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ???
— fourdouM (@FourdouM) February 13, 2022
ΣΑΝ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟ 5ΧΡΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ !!!!#SurvivorGr pic.twitter.com/BFgMdUxGh2
Δεν χρειάζεται να σχολιάσεις κάτι όταν ακούς μόνο Ναυσικα και Μυριελλα απέναντι στην Βρυσηιδα φτάνει από την αρχή έτσι ήταν απλά τώρα έφτασες η ώρα της Βρυσηιδας αύριο θα το κάνουν με κάποιον άλλον. #survivorGR
— Ᏽ𝔼ỖRᏵ𝔼 🦁ꁝ🇬🇷 (@Geo_Giannako7) February 13, 2022
Μπορεί η Βρισηίδα να το χάνει με τη τσιρίδα αλλά η άλλη δε βγαίνει τίποτα Αλήθεινο από το στόμα της #survivorGR
— manolis varnas (@lostintimeline) February 13, 2022
Καταθέτω πρόταση μομφής για την Ταραμπανκο γιατί μόλις τάισε τη Ευρυδίκη🤮 και τη Βρισηίδα 👹#survivorGR
— ντ'Ακαρνιαν (@zoontala) February 13, 2022
Αφού η Μυρλα κάνει την δικηγόρο της Ναυσικάς σίγουρα δίκιο έχει η Βρισηιδα #survivorGR
— Taz (@Taz30946963) February 13, 2022
Ο αρνητικός πόλος στην ομάδα των κόκκινων!
— AnGeLoS (@agnostos60) February 13, 2022
Έξω χτες και οι 2#survivorGR pic.twitter.com/DQ0LeVbD87
Ο πρώτος υποψήφιος προς αποχώρηση
Αγώνισμα για την πρώτη ασυλία της εβδομάδας έχουμε απόψε 13/2 στο Survivor 5 και πρόκειται να γίνει χαμός. Μπορεί οι Μαχητές να θέλουν να αποχωρήσουν ορισμένοι από την ομάδα για να δυναμώσουν, όμως ακόμη μια ήττα δεν θα την ήθελαν. Έτσι τόσοι οι ίδιοι όσο και οι Διάσημοι θα δώσουν το 100% των δυνατοτήτων τους.
Τα "μαχαίρια" βγαίνουν σήμερα στους Κόκκινους - όπως είδαμε στο trailer - με την Βρισηίδα και την Ναυσικά να τσακώνονται άσχημα. Μπορεί οι δυο παίκτριες να μην ήταν ποτέ κοντά, ωστόσο, τώρα θα απομακρυνθούν ακόμη περισσότερο. Μην ξεχνάμε άλλωστε πως ξεκίνησαν όλα, αφού η δεύτερη είχε πει ότι η πρώτη είχε μιλήσει πολύ αισχρά για την ίδια όταν βρισκόντουσαν στο ξενοδοχείο (δείτε εδώ τι της είχε πει). Λόγω λοιπόν του γεγονότος αυτού η Ναυσικά δεν είχε πάρει ποτέ με καλό μάτι την Βρισηίδα και τώρα θα το δείξει ανοιχτά στην κάμερα αλλά και μπροστά της.
Λίγο πριν το αγώνισμα ωστόσο όλα θα ξεχαστούν για λίγα λεπτά, αφού ο Γιώργος Λιανός θα τους ανακοινώσει πως μπαίνει στο παιχνίδι ο Σάκης Αρσενίου και όλες θα μείνουν άφωνες, ειδικά οι ελεύθερες...
Όσον αφορά τον στίβο μάχης θα είναι μεγάλος με πολλά εμπόδια. Όμως τον αγώνα θα τον πάρουν οι Διάσημοι που έχουν κάνει τους Μαχητές "σκόνη" με τις σερί νίκες τους.
Έτσι οι Μαχητές θα πάνε στο συμβούλιο του νησιού με τις δάδες στα χέρια! Με το κλίμα να είναι ήδη ηλεκτρισμένο θα γίνει χαμός ανάμεσα τους, αφού όπως πάντα γίνεται όταν μια ομάδα έρχεται σε δύσκολη θέση όλα τα προβλήματα βγαίνουν στην επιφάνεια.
Όμως αυτή τη φορά θα ψηφίσουν αγωνιστικά και μόνο, αφού θέλουν επιτέλους να δουν άσπρη ημέρα και να ξεκινήσουν να τρώνε αλλά να δουν και μήνυμα από γονείς και φίλους στην επικοινωνία.
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες μας που σας τις μεταφέρουμε με κάθε επιφύλαξη, από την κάλπη θα βγει ο Σπύρος Μαρτίκας, ο οποίος μάλιστα είναι και ο πιο αδύναμος αγωνιστικά.
Για ότι νεότερο θα σας ενημερώσουμε άμεσα!